Blog

Para yatırmadan önce hüküm ve koşullarımızı okuduğunuzdan emin olun.
Bonusları olan ödeme yöntemlerini kullanmayı öneririz.

İnstagram'da Marka Kimliği Oluşturmak?

İnstagram'da Marka Kimliği Oluşturmak

Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde her şey çok değişti. Zamanın bu denli değişmesine ek olarak bu treni kaçıran hiçbir firma şu anda yani günümüzde satışlarını ve güncelliklerini sürdürememektedir. Haliyle instagram başta olmak üzere markalar günümüzde zorunlu olarak marka kimliklerini oluşturmak ve bu kimlikleri hem koruyup hem de geliştirmek zorundadırlar. Sadece instagramda satış yapmak için değil, firmalarının tanınırlıklarını artırmak için markalar İnstagram'da marka kimliği oluşturmak zorunluluğu içindelerdir. Sizler de her  ne işe yapıyor olursanız olun, eğer bir firmanız varsa ve bunun hem tanınırlığını hem de bilinirliğini artırmak istiyorsanız sosyal medyaya bir altın madeni gibi yaklaşmalısınız. Çünkü günümüzde büyük kitlelere en çok ulaşabileceğiniz tek sosyal medya platformu Instagram'dır.

Peki İnstagram'da marka kimliği oluşturmak çok mu zor ya da yapılabilir bir şey mi? Faydaları neler? Bu tarz meraklarınız olduğunu biliyoruz. Bu yüzden sizlere sadece 2 maddede bu marka kimliğinizi oluşturup geliştirmeniz için yapmanız gerekenleri açıklayacağız.

 

            1 - Hedef Kitlenize Hitap Edin

Öncelikle en önemli hamleniz hedef kitlenizin dikkatini çekmek ve onlara güven vermek olacaktır. Gerek takipçi sayınız, gerek paylaşımlarınıza aldığınız beğeniler ve yorumlar, gerekse de sürekli aktif olduğunuzu ve iletişime 24 saat boyunca açık olduğunuzu göstermelisiniz.

            2 - Profil Düzeni Ve Paylaşım Düzeni

Bazen sizler bile boş vakitlerinizde gezinirken bir markanın profiline girdiğinizde sanki liseli bir gencin hesabı gibi olmasından şikayetçi olursunuz. Özellikle İnstagram'da marka kimliği oluşturmak için en önemli madde de hem paylaşımların göze zarafet vermesi hem de bu şekilde düzenli bir hikayeleştirilmiş paylaşım akışı sağlanmış olmasıdır. Bu maddeye dikkat edin.

Öncelikli olarak bu iki maddenin sağlanmasına ve gerçekleştirilmesine dikkat ettiğiniz taktirde hem takipçi sayınız, hem beğeni ve yorum sayınız yani etkileşimleriniz ve hatta sokaktan geçen herkesin sizi tanımasına olanak sağlayacak olan marka tanınırlığınız en doğal şekilde artacaktır. Bizlerin size bu konuda sağladığı hizmetlerden de yararlandığınız taktirde çok kısa sürelerde siz de marka popülerliğinizi artırabilirsiniz. Unutmayın ki populerol.com olarak her anınızda ve ihtiyacınızda yanınızdayız.

Geri Dön